Balayı, evlilik hazırlıklarının en keyifli kısmı. Biz de, “İçimdeki Gezgin” ekibi olarak, özellikle evlilik planlarını yaz dönemine göre yapanlar için yazın hem denizin, kumun, güneşin keyfini çıkarabilecekleri hem de keyifli vakit geçirebilecekleri yerleri listeledik. Bu listemizde Yurtdışında Balayı için en iyi 10 Yer‘i bulabilirsiniz.

Gelin, hep birlikte bu listeye göz atalım.

Yurtdışında Balayı İçin En İyi 10 Yer1TAYLAND

İstanbul’dan uzun bir yolculuğun ardından kendinizi cennette hissedeceğiniz bir yer Tayland. Balayı için başkent Bangkok’un yanısıra, Phuket Adası da oldukça popüler bir destinasyon. Denizin, kumun, güneşin tadını doyasıya çıkarabileceğiniz bu egzotik ülkede, aynı zamanda farklı bir kültürün izlerini de sürebilirsiniz. Detaylı Bangkok ve Phuket gezi rehberi için tıklayınız.

Konaklama: Sea Sun Sand Resort (Phuket)

Ulaşım: THY, Thai Havayolları


2MALTA

Malta

Malta, balayı için çok akla gelmeyen bir alternatif. Hem gezilip, hem denizin, kumun, güneşin tadını çıkarılıp biraz da dinlenmek arayışında olan çiftler için kesinlikle düşünülmesi gereken bir destinasyon. Detaylı Malta gezi rehberi için tıklayınız.

Konaklama: Pebbles Boutique Apart Hotel, Preluna Hotel & Spa

Ulaşım: THY


3CAPRI ADASI

Napoli’den yaklaşık 1 saatlik deniz yolculuğuyla ulaşabileceğiniz Capri Adası, özellikle düğün yorgunluğunu atmak için ideal. Napoli’ye oldukça yakın olması nedeniyle, rahatlıkla Napoli’yi ve çevresini gezmek de mümkün.

Konaklama: Hotel Belvedere e Tre Re

Ulaşım:THY (Napoli)


4DUBAI

Son dönemlerin gözde destinasyonlarından birisi Dubai. Arap kültürüyle modern kültürün karışımı olan bu şehirde, denizin, kumun, güneşin tadını doyasıya çıkarmak mümkün.

Konaklama: The St. Regis Hotel, The H Dubai

Ulaşım: THY, Pegasus


5NICE

Fransız Rivierası’nın en gözde şehirlerinden Nice’de, upuzun kumsallarda güneşin ve Akdeniz’in tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca balayı tatilinize Marsilya ve Cannes’ı dahil ederek, oldukça keyifli vakit geçirmek de mümkün.

Konaklama: Le Grand Hotel

Ulaşım: THY, Pegasus


6IBIZA

Eğlence adası olarak biline Ibıza, İspanya’nın dünyaca tanınmış, en ünlü adalarından. Balayınıza deniz, kum, güneşin yanında çılgın partilerin eşlik etmesini isterseniz İbiza oldukça iyi bir alternatif.

Konaklama: La Torre Del Canonigo

Ulaşım: THY (Barselona ve Valencia), Pegasus (Barselona), Borajet (Dönemsel olarak direkt uçuş)


7DUBROVNIK

Hıravtistan’ın en gözde şehirlerinden Dubrovnik, deniz, kum, güneşin ve aynı zamanda tarihin adresi. Düğün yorgunluğunu atmanız için ideal rotalardan olan Dubrovnik, İstanbul’dan yaklaşık 2 saatlik uçuş mesafesinde.

Konaklama: Apartment Nera

Ulaşım: THY


8LOS ANGELES

İstanbul’dan uzun bir yolculuğun ardından ulaşabileceğiniz Los Angeles’da, Venice Beach’de güneşin ve denizin tadını çıkarırken, LACMA’da sanata doyabilir, ayrıca enfes yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Detaylı Los Angeles gezi rehberi için tıklayınız.

Konaklama: The Orlando Hotel

Ulaşım: THY


9TUNUS

Tunus, balayı için farklı bir rota. Kültür ile deniz tatilinin içiçe geçtiği bu ülkede, şehre yaklaşık 1 saatlik mesafede bulunan Hammamet’de denizin keyfini çıkarırken, şehir merkezinde bu etnik şehre ilişkin ilginç deneyimler yaşayabilirsiniz. Tunus gezi rehberi için tıklayınız.

Konaklama: Sheraton Tunis Hotel

Ulaşım: THY


10KKTC

Sadece 1 saatlik bir uçuşla enfes bir denize ve eşsiz tarihi mekanlara ulaşmak mümkün. Akdeniz’in en önemli adalarında Kıbrıs, düğün yorgunluğu atmak için en uygun adreslerden. Detaylı KKTC gezi rehberi için tıklayınız.

Konaklama: Kemerli Konak Butik Otel (Girne)

Ulaşım: THY, Pegasus, Anadolujet, Atlasjet, Onurair, Borajet

UYARI: Listede yer alan bazi oteller bizzat tarafımızca deneyimlenmemiş olup, fiyat/performansa göre tavsiye niteliğindedir. 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here